X

CORPORATE WEBSITE:

ATALIAN.COM

EUROPE:

BELGIUM BOSNIA HERZEGOVINA CROATIA CZECH REPUBLIC FRANCE HUNGARY LUXEMBOURG NETHERLANDS POLAND ROMANIA RUSSIA SERBIA SLOVAKIA TURKEY

Za nas u ATALIAN-u, poštovanje za ljude i priznanje za dobro urađen posao, prevazilaze riječi napisane u Povelji. Za nas je to pitanje ponašanja na dnevnoj osnovi i radne kulture koja se prenosi putem kampanja za podizanje svijesti koje uključuju sve naše timove. U skladu s tim ciljevima, krajem 2014. ATALIAN je potpisao Povelju raznolikosti Francuske, kako bi pokazali i formalizirati svoju posvećenost nediskriminacije i različitosti, te promovirali jednake mogućnosti i doprinijeli poboljšanju HR prakse. Povelja pokazuje posvećenost ATALIAN-a kulturnim, etničkim i društvenim različitostima. Uključuje 6 članaka koji vode Grupaciju ka uspostavljanju novih praksi, u bliskoj saradnji sa osobljem i dioničarima. Također ohrabruje Grupaciju za implementaciju politike ljudskih resursa koja je centrirana na priznavanju i uvažavanju individualnih sposobnosti. Uvjereni smo da vrijednovanjem našeg ljudskog kapitala i podržavanjem našeg osoblja možemo računati na zadovoljstvo naših klijenata, što je naša stalna preokupacija.
Naša politika zapošljavanja je ugrađena unutar naših korporativno društvenih odgovornosti i obaveza (CSR). Odnosi se s poštovanjem i prema ženama i muškarcima, bez obzira na njihovo porijeklo, starost, pol ili situaciju. Navedeno garantira savršenu integraciju novih kadrova i podstiče lojalnost i motivacije svih zaposlenih. U skladu s tim obavezama, politika zapošljavanja ATALIAN se fokusira na 4 oblasti:
  1. Rodna jednakost
  2. Međugeneracijski sporazumi
  3. Integracija osoblje suočenog sa teškoćama
  4. Poticanje asimilacije osoblja sa invaliditetima
ATALIAN je posebno posvećen ravnopravnosti spolova unutar kompanije i uključuje 80% žena i 20% muškaraca među svojim zaposlenicima.
U 2012. godini ATALIAN je ispregovarao ugovor sa društvenim nositeljima, u korist različitosti i jednakih profesionalnih mogućnosti za žene i muškarce. Ovi sporazumi su postavili ciljeve garancije ravnopravnosti polova u zapošljavanju i u našim različitim segmentima poslovanja, garancije istih uslova za pristup zapošljavanju i stručno osposobljavanje i da se osigura da trudnice rade u odgovarajućim uvjetima (promjena radnog prostora, privremeno postavljanje, i intervju prije i nakon porodiljskog, usvajanja ili roditeljskog odsustva).
ATALIAN je dogovorio niz međugeneracijskih sporazuma u 2013. godini u svim svojim pravnim entitetima kako bi garantovao: izdržljivu profesionalnu integraciju mladih, zapošljavanje i zadržavanje iskusnijeg osoblja i prijenos znanja i stručnosti. Početna procjena je izvršena u cilju uspostave najrelevantnijih radnji koje se odnose na sljedeće:
  • Definiranje piramide starosti
  • Definiranje karakteristika mlađeg i iskusnijeg osoblja i profesionalni razvoj obje kategorije
  • U iščekivanju odlaska u penziju radnika
  • Izgledi za zapošljavanjem
  • Ključne kompetencije neophodne za Grupu
Identifikovanje radnih uslova iskusnijeg osoblja
ATALIAN podržava projekte koji podstiču profesionalnu asimilaciju lica koja se suočavaju sa teškoćama ili koji su izolirani iz profesionalnog svijeta. U 2016. godini ATALIAN je kupio kompaniju koja se zove DPS (Dijalozi Partnerske Usluge), kompanije koja njeguje profesionalne ubacivanje kroz ekonomsku aktivnost. Cilj DPS je da pomogne onima koji su izolirani iz profesionalnog svijeta u njihovim nastojanjima da se vrate na posao, dajući nudeći im obuku ili posao. U suradnji sa velikim brojem različitih agencija za zapošljavanje i neprofitnim organizacijama koje pomažu ljudima koji su izolirani iz procesa zapošljavanja, u njihovim nastojanjima da se vrate na posao, Odjel za ljudske resurse ATALIAN-a radi u borbi protiv isključenosti i promovira profesionalno uključivanje navedene kategorije ljudi.
Kad god je moguće, ATALIAN također podržava zapošljavanje kandidata sa invaliditetom, posebno kroz ugovore o pripravničkom stažu. ATALIAN je odlučio posegnuti i više, za svoje velike klijente, da podugovaranje i ili zajedničko ugovaranje sprovodi sa kompanijama koje promoviraju profesionalno uključivanje osoba sa invaliditetom i pomoći im da ostanu zaposleni. U vezi sa obukom, kada se zapošljava osoba s invaliditetom na postojeći ugovor, profesionalni razvoj omogućava osobi da usvoji različite profesije prisutne u Grupi. Osoblje sa invaliditetom je uglavnom između 12 do 18 mjeseci na radnom mjestu pod strogim nadzorom, s ciljem pribavljanja stručnih certifikata na kraju treninga.